Języki i poziomy

Życie bez znajomości języków obcych jest w dzisiejszych czasach prawie niemożliwe: są częścią egzaminów wstępnych do szkół i uczelni, pracodawcy chętniej zatrudniają osoby, które biegle władają kilkoma językami. W podstawówce, liceum, gimnazjum, a także na studiach nauka języków jest obowiązkowa. Polacy coraz chętniej podróżują po Europie, a nawet po całym świecie w celach turystycznych oraz zawodowych.

Zwłaszcza teraz, kiedy wejście do Unii Europejskiej otworzyło nam możliwości swobodnego przepływu ludzi, znajomość języków obcych staje się koniecznością. Wyjeżdżamy do pracy już nie tylko do Wielkiej Brytanii czy Irlandii, ale także do Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Francji oraz do krajów skandynawskich. Uczmy się i zdobywajmy świat! Dlaczego nie mielibyśmy skorzystać z tego, co nam oferuje?

W końcu jesteśmy obywatelami zjednoczonej Europy!


Angielski

Język angielski jest dzisiaj najczęściej wybieranym przez Polaków językiem obcym, którego chcą się uczyć. Z nim podróżowanie po świecie jest zdecydowanie łatwiejsze, ponieważ niemal wszędzie można się dzięki niemu porozumieć. Coraz więcej naszych Rodaków decyduje się na wyjazd do Anglii i do Irlandii w poszukiwaniu lepszego życia. Jednak bez dobrej znajomości tego języka nie ma co liczyć na znalezienie dobrej pracy w tych krajach. Co więcej, przy tak dużym napływie obcokrajowców, mieszkańcy Wysp coraz rzadziej decydują się na zatrudnienie osób ze słabym angielskim.

POZIOMY

Beginner

To poziom dla osób, które właśnie zaczynają swoją przygodę z językiem angielskim. Tu poznasz podstawowe zwroty związane z życiem codziennym, domem, pracą, rodziną. Nauczysz się budować pierwsze zdania i wyrażenia. Będziesz już mógł porozumiewać się w prosty sposób podczas urlopu np. na lotnisku, w restauracji czy hotelu.

Elementary

Jest poziomem dla uczniów początkujących, którzy mieli już styczność z językiem angielskim. Zdobędziesz umiejętność budowania dłuższych i bardziej złożonych zdań. Komunikowanie się w sytuacjach takich jak pytanie o drogę czy rozmowa telefoniczna nie będą Ci już sprawiać problemów.

Pre–Intermediate

To pierwszy krok w stronę poziomu średniozaawansowanego. Poszerzysz słownictwo już zdobyte na poprzednich poziomach, przekonasz się, że podstawy gramatyki wcale nie są trudne! Nauczysz się w prosty sposób opowiadać o tym, co wydarzyło się w przeszłości lub co masz zamiar robić w przyszłości.

Intermediate

Angielski dla uczniów średniozaawansowanych, by go osiągnąć wystarczają przeważnie dwa lata nauki. Na tym poziomie Twoja znajomość języka jest już całkiem niezła, potrafisz wypowiadać się w sposób bardziej złożony, masz szerszy zakres słownictwa.

Upper–Intermediate

To poziom, który świadczy o tym, że Twój angielski jest już lepszy niż średniozaawansowany. Po jego ukończeniu masz opanowaną gramatykę i posługujesz się szerokim zakresem słownictwa. Możesz zacząć myśleć o zapisaniu się do grupy przygotowującej się do zdania egzaminu FCE.

FCE

Jest poziomem przygotowujący do egzaminu First Certificate in English. Egzamin ten to pierwszy krok, by zdobyć niepodważalne potwierdzenie Twojej znajomości języka angielskiego. Kładziemy główny nacisk na to, byś podczas zajęć zdobył umiejętność rozwiązywania testów, opanował technikę mówienia i pisania. To bardzo ważne, ponieważ w ostatnich latach poziom egzaminu znacznie się podniósł.

Advanced

To poziom, który przygotuje Cię do egzaminu Certificate in Advanced English. Dzięki niemu Twoje CV przykuje uwagę każdego pracodawcy, ponieważ przekona go, że Twoja znajomość języka angielskiego jest naprawdę zaawansowana. Twoje kwalifikacje znacznie się podniosą. Opanujesz trudne słownictwo, będziesz mógł pisać i czytać specjalistyczne teksty.

CPE

To najwyższy stopień zaawansowania języka angielskiego, który przygotuje Cię do zdania egzaminu Certificate of Proficiency English. Dzięki niemu będziesz mógł powiedzieć, że Twój angielski został opanowany do perfekcji! Rozmowa z Anglikiem, pisanie i czytanie nawet bardzo skomplikowanych tekstów — nic nie będzie Ci już sprawiało trudności. Po zdaniu egzaminu CPE zastanów się, czy sam nie chciałbyś przekazywać swojej wiedzy innym - szkoda, żeby się zmarnowała.


Niemiecki

Język niemiecki jest to najbardziej rozpowszechniony język w Europie, bowiem aż dla 110 mln osób jest językiem ojczystym. Posługują się nim nie tylko Niemcy, ale także mieszkańcy Austrii, Liechtensteinu, Szwajcarii, wschodniej Belgii czy Alzacji i Lotaryngii. Ponieważ jest to język naszych zachodnich sąsiadów Polacy chętnie się go uczą.

POZIOMY

Podstawowy (Anfänger)

Przeważnie nauka na tym poziomie trwa rok. Po jego ukończeniu będziesz potrafił budować proste zdania i wypowiedzi związane z życiem codziennym. Nauczysz się wyrażać swoje potrzeby i uczucia, opowiadać o sobie i swoich bliskich, odpowiadać na proste pytania.

Średniozaawansowany (Mittelfortgeschrittene)

Można go rozpocząć po ok roku nauki, trwa również mniej więcej rok. Będziesz potrafił rozmawiać płynnie i bez problemu porozumiesz się z innymi w szerszym zakresie tematów. Nauczysz się także budować bardziej złożone wypowiedzi.

Poziom zaawansowany (Fortgeschrittene)

Uczniowie na tym poziomie znacznie poszerzą zakres swojego słownictwa i bez oporów będą potrafili porozumiewać się z innymi na tematy bardziej złożone. Będziesz mógł opowiedzieć o tym, co Ci się przydarzyło lub o czym marzysz.

Poziom Zertifikat Deutsch

To poziom, którego zadaniem jest przygotowanie Cię do zdania egzaminu ZD. W czasie jego trwania będziemy dbali o to, żebyś nie robił już błędów w gramatyce oraz by Twoja wymowa była czysta i płynna.

Poziom Zentrale Mittelstufenprüfung

To już bardzo wysoki poziom nauki języka niemieckiego, po jego ukończeniu będziesz mógł podejść do egzaminu ZMP

Poziom Zentrale Oberstufenprüfung

To najwyższy poziom języka niemieckiego, tzw. poziom biegłości; po jego ukończeniu wyrazisz swoje zdanie płynnie, nie będziesz miał żadnych problemów ze zrozumieniem czy pisaniem tekstów. W czasie trwania nauki na tym poziomie przygotujesz się do zdania najbardziej zaawansowanego egzaminu jakim jest Zentrale Oberstufenprüfung.


Hiszpański

Od połowy 2006 roku Polacy mogą pracować w Hiszpanii legalnie, z czego coraz więcej z nas chętnie korzysta, bowiem wiąże się to z wysokimi zarobkami. Półwyspep Iberyjski to także wspaniałe miejsce wypoczynku wakacyjnego, a kto raz tam pojedzie i pozna barwne życie jego mieszkańców – już zawsze będzie tam wracał. Obecnie język hiszpański jest trzecim najczęściej używanym językiem na świecie, bowiem aż dla 400 milionów ludzi jest to język ojczysty.

POZIOMY

Elemental

To poziom podstawowy, którego ukończenie daje możliwość dość swobodnego konstruowania prostych zdań, wyrażeń, odczuć i myśli. Będziesz mógł wypowiadać się na tematy związane z życiem codziennym. Bez problemu poradzisz sobie w takich sytuacjach, jak prosta rozmowa telefoniczna, rezerwacja biletów, zakupy, czy poznawanie nowych ludzi.

Intermedio

Jest poziomem średniozaawansowanym, można go rozpocząć mniej więcej po 2 latach nauki. W czasie jego trwania będziesz mógł już swobodnie się wypowiadać w zakresie niespecjalistycznych zagadnień, relacjonować wydarzenia, opowiadać o swoich planach i marzeniach.

Avenzado

To poziom zaawansowany, w czasie trwania którego poznasz już wszystkie formy gramatyczne, a zakres Twojego słownictwa znacznie się poszerzy. Dzięki temu będziesz mógł wypowiadać się w zakresie bardziej skomplikowanych tematów.

Superior

To poziom, dzięki któremu udoskonalisz i utrwalisz swoją wiedzę, Twoja wymowa stanie się płynna i czysta. Będziesz mógł w sposób swobodny budować złożone i trudne zdania, czytać literaturę w języku hiszpańskim.


Francuski

Język francuski aż w 32 państwach ma status języka urzędowego, jest niezwykle romantyczny. Warto go znać zwłaszcza, jeśli wybieramy się do Francji, bowiem jej mieszkańcy niechętnie porozumiewają się w innych językach. Pod względem używalności w Unii Europejskiej jest na czwartym miejscu.


Włoski

Język włoski jest głośny, romantyczny i wesoły – taki właśnie jest język włoski. Z roku na rok coraz więcej Polaków odwiedza kraj Romea i Julii ze względu na słoneczną pogodę, Alpy, zabytki i przepyszną kuchnię. Posługuje się nim aż 100 milionów ludzi na świecie! Dołącz do nich i Ty – naprawdę warto! Z doświadczenia wiemy, iż nauka tego języka nie sprawia naszym rodakom szczególnych trudności.

POZIOMY

Livello elementare

To poziom dla osób, które rozpoczynają naukę włoskiego. Dzięki niemu opanujesz podstawy tego języka, będziesz potrafił bez problemu zamówić posiłek, spytać o drogę, zrobić zakupy, opowiedzieć o sobie za pomocą prostych zdań. Kończąc poziom livello elementare możesz być pewny, że we Włoszech sobie poradzisz.

Livello intermedio

Jest poziomem , dzięki któremu utrwalisz zdobyte wcześniej informacje, poszerzysz swoje słownictwo. Będziesz mógł już nieco swobodniej się porozumiewać, nauczysz się wyrażać uczucia, myśli, potrzeby.

Livello medio

Jest poziomem dla śrendniozaawansowanych uczniów. W czasie jego trwania nauczysz się opowiadać o swoich przeżyciach, doświadczeniach, planach i marzeniach. Będziesz potrafił podjąć dyskusje na wiele interesujących tematów, a jeśli do tej pory miałeś jakiekolwiek opory w mówieniu w języku włoskim - po ukończeniu poziomu livello medio znikną.

Livello superiore

Jeśli rozpocząłeś naukę na tym poziomie to znaczy, że jesteś już bardzo zaawansowanym uczniem. Masz opanowaną gramatykę i teraz tylko szlifujesz swoje zdolności. Potrafisz rozmawiać na poważne tematy, budować złożone zdania, czytać i pisać specjalistyczne teksty.


Rosyjski

język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich. Posługuje się nim jako pierwszym językiem około 145 mln ludzi, ogółem (według różnych źródeł) 250-300 mln. Jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie, Kazachstanie i na Białorusi. Jest jednym z pięciu języków oficjalnych i jednocześnie jednym z sześciu języków konferencyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Posługuje się pismem zwanym grażdanką – graficzną odmianą cyrylicy powstałą na skutek jej upraszczania.


Chorwacki

Język chorwacki nie da się nie zauważyć, iż każdego roku coraz więcej polskich turystów wyrusza na chorwackie wybrzeże i wyspy w poszukiwaniu przepięknych plaż, ciepłego i niezwykle czystego morza, śródziemnomorskiej i orientalnej kuchni, atrakcyjnych zabytków. Kto chociaż raz odwiedził Chorwację – już zawsze będzie do niej wracał na wakacje! Coraz częściej spotykamy się z zainteresowaniem tym językiem wśród naszych uczniów, dlatego, chcąc wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom, zdecydowaliśmy się od tego roku umożliwić Wam naukę chorwackiego.Jest to język niezwykle melodyjny i dźwięczny. Można w nim zauważyć wiele podobieństw do polskiego, ponieważ należy do słowiańskiej grupy językowej. Dlatego też Polakom nauka tego języka nie sprawia większych problemów. Tym bardziej zachęcamy do nauki chorwackiego – będziesz mógł nie tylko swobodniej czuć się podczas wakacji, ale także uzyskasz ciekawy i przykuwający uwagę punkt w swoim CV!


Sala lekcyjna, jabłko, zeszyt i przybory

Rodzaje kursów

Życie bez znajomości języków obcych jest w dzisiejszych czasach prawie niemożliwe: są częścią egzaminów wstępnych do szkół i uczelni, pracodawcy chętniej zatrudniają osoby, które biegle władają kilkoma językami. W podstawówce, liceum, gimnazjum, a także na studiach nauka języków jest obowiązkowa.