Ambit Baby

Ambit baby

Pragniemy zaoferować Państwu unikatową metodę nauczania dzieci języka angielskiego zakładającą, że nauka to wspaniała zabawa i kształtujące doświadczenie. Przedstawiamy metodę, która pozwala dzieciom w naturalny sposób odkrywać język obcy.

Zapraszamy na lekcję pokazową!

Aby zaprezentować walory naszej metody oraz przekonać do niej rodziców, a przede wszystkim dzieci, oferujemy darmową lekcję pokazową. Są to zajęcia, które obrazują sposób, w jaki zamierzamy poprzez zabawę, uczyć dzieci mówienia po angielsku. Ta lekcja pozwoli wszystkim rodzicom zapoznać się z naszą metodą nauczania oraz podjąć decyzję co do powierzenia nam misji aktywizacji wrodzonych zdolności do nauki każdego dziecka.

…Uczenie się jest najwspanialszą i dającą najwięcej radości grą na świecie. Wszystkie dzieci rodzą się z takim przekonaniem i pielęgnują je, dopóki nie przekonamy ich, że nauka jest ciężką i nieprzyjemną pracą. Niektóre dzieci nigdy nie dają się jednak o tym przekonać i przechodzą przez życie wierząc, że nauka jest przyjemnością i jedyną grą, w którą warto się bawić. Tacy ludzie mają swoje specjalne miano.

Nazywa się ich geniuszami…

Nauka to przyjemność

Metoda

Nasza metoda zakłada uczenie dzieci języka angielskiego z pomocą:

Flashcards

Flashcards

Memory cards

Memory cards

Książek

Książek

Rymowanek

Rymowanek

Piosenek

Piosenek

Kolorowanek

Kolorowanek

Gier planszowych

Gier planszowych

Puzzli

Puzzli

oraz innych

oraz innych


W czasie roku trwania nauki dzieci uczą się- w zalezności od częstotliwości odbywania się zajęć- do kilkuset nazw przedmiotów, czynności, wyrazów oraz zwrotów potocznych z języka codziennego. Tworzymy środowisko gdzie dziecko poznaje otoczenie i uczy się języka wszystkimi zmysłami. Kładziemy szczególny nacisk na uczenie dzieci reagowania na komendy i polecenia wydawane przez nauczycieli i rodziców, gdzie nauka odbywa się poprzez praktyczne ich wykonywanie. Nawet w przypadku dzieci, które potrzebują więcej czasu na rozpoczecie aktywnego mówienia.

Nauka

Podobnie jak w przypadku nauki języka ojczystego, dzieci przez pierwszy okres życia odpowiadają przede wszystkim na komendy głosowe i uczą się podstawowych wyrazów z ich otoczenia. Język mówiony przychodzi w naturalny sposób z czasem. Jako że łączymy wykonywane komend z nauką nazw przedmiotów, nauka nabiera charakter holistyczny. Na zajęciach dzieci uczą się również podstaw matematyki i logicznego myślenia.

Zajęcia prowadzone są wyłącznie po angielsku, co w optymalny sposób przyczynia się do przyswajania języka przez wszystkie dzieci.

Przyswajanie języka

Dzieci

Nasza metoda przewiduje naukę języka angielskiego dzieci, które ukończyły 2 lata. Dla optymalizacji wyników edukacji przygotowane zostały trzy autorskie programy nauczania. Pierwszy obejmuje naukę dzieci w przedziale wiekowym od 2 do 4 lat, drugi program obejmuje dzieci w wieku 4-6 lat, trzeci zaś jest stworzony z myślą o dzieciach w przedziale wiekowym od 6 do 7. Dzieci w wieku 4 lub 6 lat, w zależności od predyspozycji, uczestniczyć mogą w zajęciach dzieci młodszych lub starszych.

Dobór grup

Zajęcia odbywają się w grupach od 3 do 7 dzieci. Aby zachodziła odpowiednia interakcja pomiędzy uczestnikami zajęć, grupy dobierane są w ten sposób, by różnica wieku pomiędzy dziećmi w jednej grupie nie przekraczała 1,5 roku. W przypadku dzieci najmłodszych różnica wieku z reguły nie przekracza 1 roku. Staramy się dobierać grupy tak, aby w każdej znajdowały się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Oprócz waloru stricte edukacyjnego, odpowiedni dobór dzieci ma również na celu naukę interakcji oraz zachowań w grupie.

Zajęcia

Zajęcia dla każdej z grup odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu. Pojedyncza lekcja trwa 45 minut – co jest optymalnym czasem – biorąc pod uwagę możliwą do utrzymania przez dzieci jednorazową koncentrację. Oferujemy elastyczny plan doboru dnia i godziny odbywania się zajęć.Zajęcia prowadzone są w odpowiednio wyposażonej sali, która zapewnia również wystarczającą przestrzeń do zabaw i gier ruchowych.

Rodzice

Aby wykorzystać zalety naszej metody, zakładamy aktywizację rodziców i opiekunów dzieci w procesie nauki. Po zakończeniu każdych zajęć, to rodzice i opiekunowie dzieci przejmują obowiązek kontynuacji nauki przez okres między jedną lekcją a drugą. Każdy z rodziców dostaje do wykonania zadanie domowe pomiędzy poszczególnymi zajęciami — otrzymują zakres materiału do powtórzenia z dziećmi w domu. Zapewnia to naturalną kontynuację procesu nauki.Rodzice i opiekunowie są mile widzianymi gośćmi w trakcie zajęć. W przypadku dzieci najmłodszych, są wręcz nieodzownymi uczestnikami. Pozwala to na wytworzenie domowej atmosfery oraz daje rodzicom wgląd w proces czynienia postępów przez ich pociechy.

Nauczyciele

Zajęcia prowadzą nauczyciele odpowiednio przeszkoleni oraz posiadający niezbędne doświadczenie w pracy z dziećmi oraz w nauczaniu języka angielskiego. Gwarantujemy również stały nadzór metodyka nad prowadzonymi zajęciami, który będzie dbał o to, by były one przeprowadzane w możliwie najefektywniejszy sposób. Co najważniejsze jednak nasi nauczyciele w pełni angażują się emocjonalnie w prowadzenie zajęć oraz dbają o to, by nauka przynosiła obfite i szybkie rezultaty.

Badania i fakty

Najlepszy okres dla rozwijania zdolności uczenia się to ten przed rozpoczęciem nauki w szkole, gdyż większość głównych połączeń nerwowych mózgu kształtuje się w pierwszych 8 latach życia.Badania wskazują, że 33% umiejętności szkolnych 18-latka osiągane jest do szóstego roku życia.Do momentu ukończenia przez dziecko 8 lat jest ono w stanie przyswoić sobie właściwie nieograniczony zakres wiedzy. Warunkiem tego jest jednak odpowiedni sposób przekazywania tej wiedzy…

Oddziały

Szkoła językowa Ambit posiada oddziały w 19 dzielnicach Gdańska i Gdyni oraz w Pruszczu Gdańskim, Sopocie, Redzie i Starogardzie Gdańskim. Zapraszamy do telefonicznego umówienia się na spotkanie informacyjne oraz na bezpłatną ocenę aktualnego poziomu języka.

Zadzwoń do nas: 58 782-0-999

Informacje i zapisy
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: 9:00 - 13:00

CENTRALA SZKOŁY

tel. 58 782 09 99

Gdynia

Gdynia Dąbrowa

tel. 58 713 17 11

Gdynia Centrum

tel. 58 621 85 73

Gdynia os. Fikakowo

tel. 58 782 38 31

Gdynia Obłuże

tel. 58 782 17 49

Gdynia Witomino

tel. 58 669 92 92

Gdańsk

Gdańsk Śródmieście

tel. 58 308 47 77

Gdańsk Morena

tel. 58 348 70 35

Gdańsk os. Olimp

tel. 58 320 75 21

Gdańsk Zaspa

tel. 58 553 47 77

Inne

Pruszcz Gdański

tel. 502 251 226

Cennik

Cennik kursów comfort (grupa od 3 do 7 osób) Ambit Baby

Grupy rozpoczynają zajęcia w okresie od września do listopada, natomiast zapisy do grup trwają przez cały rok. Cena kursu grupowego uzależniona jest więc od dokładnej daty rozpoczęcia kursu i obliczana jest dla każdego klienta indywidualnie. Podstawą obliczenia ceny kursu jest umowny rok szkolny, który zaczyna się 1 października i kończy 16 czerwca kolejnego roku. Jeśli kurs zaczyna się wcześniej tj. we wrześniu, do kursu doliczana jest kwota za zajęcia wrześniowe, jeśli natomiast później niż 1 października, każda lekcja zostaje odliczona od kwoty do zapłaty. Dzięki temu każdy uczeń naszej szkoły płaci dokładnie za taką liczbę lekcji, która się odbędzie, niezależnie od momentu rozpoczęcia przez niego kursu.

Kalendarz roku szkolnego w naszej szkole został tak ułożony, że każda grupa, niezależnie od dnia tygodnia, w którym przypadają zajęcia, w ciągu roku roku szkolnego odbywa taką samą liczbę zajęć. Od 1 października do 16 czerwca są to aż 32 tygodnie zajęć!
W większości szkół językowych na rynku rok szkolny trwa zaledwie 30 tygodni lub jeszcze krócej. Rzetelne porównanie cen 2 kursów językowych nie jest więc sprawą oczywistą. Poniższe zestawienia ułatwią Państwu to zadanie.

Dziecko
Dni wolne od zajęć
  • 1 XI — Uroczystość Wszystkich Świętych
  • 11 XI — Święto Niepodległości
  • 24 XII – 1 I — przerwa zimowa
  • 17 II – 2 III — ferie zimowe
  • 17 IV – 23 IV — przerwa wiosenna
  • 1 V — święto
  • 3 V — święto
  • 7 VI — początek wakacji (w tym dniu nie ma już zajęć)
Liczba tygodni w poszczególnych miesiącach w roku szkolnym
2024/2025PNWTŚR CZWPT
PAŹDZIERNIK45554
LISTOPAD34443
GRUDZIEŃ43333
STYCZEŃ44455
LUTY22222
MARZEC54444
KWIECIEŃ34433
MAJ44445
CZERWIEC32222
SUMA3232323232

Kursy można opłacać miesięcznie, semestralnie lub za rok z góry. W przypadku płatności za semestr uzyskuje się 5% rabatu, w przypadku płatności za rok szkolny z góry 10% rabatu.

Intensywność zajęćMiesięcznie
(9 rat od x do vi)
15 tygodni
(semestr)*
30 tygodni
(rok szkolny)*
1X30 MIN/TYDZIEŃ
(DZIECI 2-3 LETNIE)
150 ZŁ601 ZŁ1 139 ZŁ
1X45 MIN/TYDZIEŃ
(DZIECI 4-7 LETNIE)
170 ZŁ681 ZŁ1 291 ZŁ
2X45 MIN/TYDZIEŃ290 ZŁ1 162 ZŁ2 202 ZŁ

* kwota wyliczona wyłącznie w celu umożliwienia rzetelnego porównania z innymi szkołami językowymi, w których rok szkolny wynosi jedynie 30 tygodni

* kwoty za semestr i rok szkolny uwzględniają rabaty z tytułu płatności z góry

Dokładne płatności za rok szkolny i semestr zależą od daty rozpoczęcia kursu.

Uwaga! W przypadku wyboru opcji płatności miesięcznych należy mieć na uwadze, że rata miesięczna nie oznacza płatności za zajęcia w poszczególnych miesiącach, ale jest 1 z 9 opłat za cały kurs, który obejmuje cały rok szkolny. Raty są jednakowe co miesiąc i nie zależą od liczby zajęć w poszczególnych miesiącach.
Do pierwszej raty doliczane jest roczne wpisowe w wysokości 50 zł, dzięki któremu uczeń otrzymuje roczny dostęp do dzienniczka elektronicznego, certyfikat na zakończenie kursu oraz atrakcyjne zniżki na podręczniki.